PKP: Zadłużona spółka Intercity czeka. Wypadną połączenia

  PKP: Zadłużona spółka Intercity czeka. Wypadną połączenia

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z poznańskiego Dworca Głównego PKP nadal nie odjeżdżają pociągi InterRegio do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Świnoujścia. Dzisiaj sytuacja poprawiła się o tyle, że spółka PLK przywróciła Wielkopolsce dwa pociągi do Olsztyna.
  Pasażerom, którzy zwracają wykupione bilety na odwołane pociągi spółki PR, nie potrąca się tak zwanego odstępnego. Jeśli zaś ktoś kupił bilet na pociąg InterRegio przed 4 maja, to do 9 maja może z niego skorzystać, wybierając się w podróż pociągiem spółki PKP Intercity bez konieczności dopłaty.

  Obydwie spółki specjalizujące się w przewozach pasażerskich, czyli PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne zalegają administratorowi tak zwanej infrastruktury kolejowej około 400 mln zł.
  Część tego długu to zaległości, jakimi spółka PR została obarczona, gdy ją tworzono. Ostatnio PR proponowały spłatę 28 mln zł w dwóch majowych transzach. Spółka PLK żąda spłaty większej części zadłużenia, czyli około 80 mln zł.

  W piątek poznamy kolejną listę pociągów odwołanych. Tym razem będą to pociągi spółki PKP Intercity. Od dzisiaj trwają rozmowy między przedstawicielami przewoźnika a zarządcą torów kolejowych.

  - Chcemy, żeby lista pociągów, które będą odwołane, była jak najkrótsza i żeby były to pociągi, którymi jeździ niewielu pasażerów - mówi Paweł Ney, rzecznik spółki PKP Intercity. Zdaniem części kolejarzy z PKP Intercity utrata części pasażerów to między innymi zasługa Przewozów Regionalnych, które wprowadzały swoje pociągi na te same trasy, którymi kilka minut później jechały pociągi PKP IC.

  Najpóźniej w sobotę spółka winna ogłosić pociągi, które nie wyruszą 16 maja na trasy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo