Kępno: Matka i jej konkubent oskarżeni o seksualne...

  Kępno: Matka i jej konkubent oskarżeni o seksualne wykorzystywanie dzieci

  AND

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nawet na piętnaście lat może trafić za kratki 32-letnia matka trójki małych dzieci i jej 30-letni konkubent. Oboje zostali oskarżeni o dokonanie czynów o charakterze nierządnym wobec trojga dzieci w wieku 4, 7 i 9 lat, których matką jest właśnie 32-latka.
  Prokuratura Rejonowa w Kępnie zakończyła w ej sprawie śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia. Kobieta dodatkowo odpowie za znęcanie się psychiczne nad dziećmi. Dramat maluchów rozegrał się w jednej z popegeerowskich wiosek koło Kępna. Wszystko działo się w okresie od stycznia do września 2007 roku.

  - Z dokonanych ustaleń wynika, że dzieci z uwagi na zaniedbania w opiece nad nimi zostały jesienią 2007 roku umieszczone w pogotowiu opiekuńczym, a następnie w rodzinie zastępczej.
  W czasie pobytu w niej, opiekunowie dzieci dokonali spostrzeżeń wskazujących na podejrzenie wcześniejszego ich wykorzystywania seksualnego. Zawiadomili oni Sąd Rejonowy w Kępnie, który poinformował o powyższym miejscową prokuraturę - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

  Zgromadzone w trakcie śledztwa materiały dały podstawę do przedstawienia kobiecie, matce dzieci i jej znajomemu zarzutów. W listopadzie 2009 roku zostali oni zatrzymani i zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie. Podejrzani zostali poddani badaniu przez biegłych psychiatrów. W wydanych opiniach biegli stwierdzili, że w czasie popełnienia zarzucanych im czynów mieli oni zachowaną poczytalność.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo