Poznań: Nowy komendant, nowe porządki

  Poznań: Nowy komendant, nowe porządki

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nadkomisarz Sławomir Jądrzak jest od wczoraj pierwszym zastępcą komendanta miejskiego policji w Poznaniu. Podczas uroczystości, w czasie której powierzono mu obowiązki, nikt nie ukrywał, że w prewencji (której pracę będzie nadzorował) szykują się spore zmiany. Na razie oficjalnie poinformowano tylko o utworzeniu miejskiego sztabu policji. Wszyscy spodziewają się jednak, że to dopiero początek.
  Sławomir Jądrzak służy w policji od 1991 roku. Zaczynał w wydziale prewencji ówczesnej Komendy Rejonowej Poznań Nowe Miasto. W 2003 roku został zastępcą szefa nowomiejskiego komisariatu (komendantem był wtedy Krzysztof Jarosz, obecny szef wielkopolskiej policji), a w 2006 roku komendantem tej jednostki. Wiele osób twierdzi, że to właśnie dzięki współpracy z Jaroszem, jego kariera nabrała tempa.

  - To potężny garnizon, w którym pracuje 2 tysiące funkcjonariuszy i na terenie którego dochodzi do 40 procent wszystkich przestępstw notowanych w Wielkopolsce - przypominał wczoraj komendant Jarosz. - Zmiany kadrowe mają na celu poprawę efektywności pracy oraz wzrost zaufania mieszkańców do służb mundurowych. Oczekuję, że pańskie zaangażowanie i praca doprowadzą do osiągnięcia celów. Przypominam, że komenda miejska musi też wziąć na siebie ciężar zadań związanych z Euro 2012. Będę się przyglądał pańskim poczynaniom, bo ocenia się ludzi na podstawie tego, co robią, a nie co mówią.

  - Zdaję sobie sprawę z tego, że przede mną ciężka praca - przyznaje Sławomir Jądrzak. Wspólnie z komendantem miejskim Zbigniewem Hultajskim zapowiedział zmiany organizacyjne, jakie mają nastąpić w najbliższym czasie. - Z wydziału prewencji zostanie wyodrębniony sztab policji. To niezbędne, jeśli chcemy podejmować trafne decyzje związane z przygotowaniami do zabezpieczenia Euro 2012, ale nie tylko. W Poznaniu rocznie odbywa się około 400 imprez masowych. Musi być odrębna komórka z naczelnikiem, który będzie koordynował ich zabezpieczanie.

  Zmieni się także system pracy wydziału prewencji. - Prewencja kryminalna będzie realizowana przez funkcjonariuszy z komisariatów, dlatego liczba etatów w wydziale i izbie dziecka zostanie zmniejszona do około 20. Mniej osób, ale skuteczniej, ma prowadzić nadzór nad pracą policjantów. Być może uda się kilka etatów przesunąć do wydziału zabezpieczenia miasta, który zajmuje się patrolowaniem ulic - mówi Jądrzak.

  Sławomir Jądrzak wygrał konkurs, ogłoszony po odwołaniu poprzedniego pierwszego zastępcy. Teraz zostanie ogłoszone postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko szefa nowomiejskiego komisariatu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Schudnij i zgarnij kasę

  Agnieszka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 45 / 33

  Konkurs odchudzania w Poznaniu - płacimy za zgubione kilogramy! Zapisz się na spotkanie informacyjne i wygraj nową sylwetkę i pieniądze. Szczegóły (schudnijznami.com.pl)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo