Lusowo: Na Jeziorze Lusowskim nie będą pływały motorówki

  Lusowo: Na Jeziorze Lusowskim nie będą pływały motorówki

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na Jeziorze Lusowskim nie będą pływały motorówki. Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu chcieli, by na jeziorze pojawiły się łodzie z silnikami motorowymi.
  Wójt gminy Tarnowo Podgórne zwrócił się do Starostwa o wprowadzenie odpowiedniego zakazu. Wniosek został odrzucony. Oburzeni tym faktem mieszkańcy i wędkarze zaprotestowali.

  - Motorówki zniszczą jezioro. Nie po to przez lata je zarybialiśmy, żeby teraz obserwować jak kilka osób, bo przecież nieliczni pływają motorówkami, niszczy miejsca tarła ryb. Z naszych pieniędzy powstały pomosty dla wędkarzy. Na ryby przyjeżdża tu czterystu siedemdziesięciu wędkarzy z naszego gminnego Koła. A kolejnych trzystu to wędkarze z innych kół, którzy tu również wykupili pozwolenia - argumentował Marek Perz, mieszkaniec Tarnowa Podgórnego, szef miejscowego koła wędkarskiego.

  Urząd Gminy złożył kolejne pisma do Starostwa Powiatowego. Sprawę opisaliśmy na łamach Głosu Wielkopolskiego. Starosta Jan Grabkowski nakazał prawnikom dokładne prześledzenie wszystkich uchwał jakie w ostatnich latach zostały w tej kwestii wydane. I wtedy okazało się, że uchwała Rady Gminy Tarnowo Podgórne mówiąca o zakazie pływania jednak nadal pozostaje w mocy.

  - Ponieważ jest uchwała dotycząca zakazu pływania motorówek, nie ma potrzeby ,by radni powiatowi podejmowali inną decyzję - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo