Konin: Dziś wyruszają kajakami po Wielkiej Pętli...

  Konin: Dziś wyruszają kajakami po Wielkiej Pętli Wielkopolski

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwóch śmiałków z Konina chce zmierzyć się z Wielką Pętlą Wielkopolski - szlakiem wodnym łączącym rzeki, jeziora i kanały. Liczącą 690 km trasę koninianie chcą pokonać na kajakach w 25 dni. Wcześniej nikt nie odważył się porwać na taką podróż.
  Sławomir Górecki i Władysław Wojtulewicz, członkowie Konińskiego Klubu Kajakowego i Sportów Wodnych wyruszą w drogę w niedzielę, 2 maja o godz. 11 z przystani LOK na starówce. - Im bliżej dnia spływu, tym bardziej nie możemy doczekać się "pierwszego pociągnięcia wiosłem". Nie ma mowy o lęku, czy strachu. Jest jednak stopniowo narastający dreszczyk emocji. Dreszczyk, który już teraz nie pozwala nam myśleć o niczym innym - mówi Sławomir Górecki.

  Kajakarze popłyną Wartą z Konina przez Poznań i Międzychód aż do Santoka,a stamtąd Notecią przez Czarnków i Nakło oraz przedmieścia Bydgoszczy, skąd Kanałem Górnonoteckim przez Jezioro Gopło i Kanał Ślesiński powrócą do Konina.
  Po drodze wodniacy napotkają aż 34 śluzy. Taka wyprawa to wielkie wyzwanie, nawet dla doświadczonych kajakarzy. Koninianie planują pokonać dziennie około 30 km. W trakcie spływu przewidziane są cztery całodniowe postoje w Śremie, Wronkach, Santoku i Czarnkowie przeznaczone na odpoczynek. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na mecie spływu zameldują się 26 maja.

  - Jesteśmy doskonale przygotowani do spływu. Fizycznie, jak i psychicznie. Liczymy na dobrą pogodę i życzliwość ludzi, których przyjdzie nam spotkać podczas naszej długiej podróży - mówi Władysław Wojtulewicz. Poprzez udział w spływie koninianie zamierzają promować Wielką Pętlę Wielkopolski jako szlak żeglowny idealny dla wszystkich wodniaków. Podczas wyprawy będą zbierać informacje i robić fotografie, które posłużą do opracowania praktycznego przewodnika po tym szlaku.

  Za śmiałków z Konina kciuki trzymał będzie podróżnik Marek Kamiński, który w marcu pokonał kajakiem Wisłę, a 8 kwietnia w Starym Mieście spotkał się ze Sławomirem Góreckim i Władysławem Wojtulewiczem, życząc im wytrwałości.

  Patronat nad spływem objęła Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina". Głównym sponsorem wyprawy jest konińskie starostwo. W organizację wyprawy zaangażowały się także: Koniński Klub Kajakowy, Urząd Miejski w Koninie, NSZZ Policjantów oraz firma Hydro-Tech. Przebieg wyprawy będzie można śledzić na stronie www.lotmarina.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo