Kalisz: Robotnicy z pielgrzymką u świętego Józefa

  Kalisz: Robotnicy z pielgrzymką u świętego Józefa

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Górnicy, hutnicy, kolejarze, stoczniowcy, rzemieślnicy oraz przedstawiciele wielu innych branż wzięli udział 1 maja w osiemnastej już Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników do św. Józefa Kaliskiego. Po raz czwarty razem z robotnikami pielgrzymowali także przedsiębiorcy i pracodawcy zrzeszeni w duszpasterstwie "Talent".
  Głównym punktem pielgrzymki była uroczysta msza święta w kaliskiej bazylice, której przewodniczył biskup Stanisław Napierała, ordynariusz diecezji kaliskiej. Uczestnicy łamali się chlebem i zawierzyli się świętemu Józefowi, który jest patronem robotników.

  - Jak co roku przychodzimy z intencjami dziękczynnymi za to dobro, które się w Polsce niewątpliwie dzieje, ale również przynosimy te wszystkie problemy i kłopoty, które niestety ostatnio znowu się nasilają - mówi Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
  - Dzisiaj mamy wrażenie, że wartości "sierpnia", to przesłanie wielkie sprawiedliwości społecznej jest jakby mniej respektowane. Nie potrafimy w Polsce dzielić się. Jesteśmy rekordzistą europejskim jeśli chodzi o rozwarstwienie społeczne. Przybyliśmy więc do Kalisza w intencji, abyśmy tego ducha solidarności odnaleźli w sobie i potrafili budować Polskę bardziej sprawiedliwą.

  Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w roku szczególnym - wyniesienia na ołtarze kapłana ks. Jerzego Popiełuszki oraz ogłoszenia przez Stolicę Apostolską roku 2010, Rokiem Kapłaństwa.

  - Tym samym przesłanie tegorocznej pielgrzymki związane jest z tymi wydarzeniami, i brzmi: Święty Józef najwspanialszy mężczyzna - podkreśla Jan Mosiński, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność"; Wielkopolska Południowa.

  Kaliska "Solidarność", która jest organizatorem pielgrzymki, wystosował w tym roku zaproszenie do udziału Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości oraz ministrowi Jackowi Sasinowi, zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta RP, ale nie pojawili się oni w Kaliszu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo