Ostrów: Złomiarze największymi wygranymi batalii o parking

  Ostrów: Złomiarze największymi wygranymi batalii o parking

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przeniesienie lokomotywki z centrum Ostrowa do parku nie było chyba trafnym posunięciem. Szkolny parking, który miał się powiększyć jej kosztem, niewiele zwiększył swoją pojemność, a stojąca w odludnym miejscu kolejka padła łupem złomiarzy, którzy wymontowali z niej wszystko, co się dało. Ciuchci nie da się już prawdopodobnie nigdy uruchomić.
  Przypomnijmy, że jeden z symboli kolejarskich tradycji Ostrowa został w październiku usunięty sprzed dawnego Technikum Kolejowego (dziś Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych). Powodem był zamiar rozbudowy szkolnego parkingu. Plac istotnie rozbudowano, ale ilość miejsc zwiększyła się zaledwie o 3. Jak to możliwe? Otóż wcześniej nauczyciele mogli parkować w dwóch rzędach. Teaz mogą tylko w jednym.

  - Wydałem takie zarządzenie po telefonie z Miejskiego Zarządu Dróg, że nie możemy wykraczać poza linię, która wyznacza teren miejski. Przed rozbudową parkingu nawet nie przypuszczaliśmy, że ten teren zostanie uznany za pas należący do miasta - mówi Wenancjusz Studniewski, dyrektor ZSB-E.

  Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, o nowych zasadach parkowania przed szkołą dowiedział się od nas. Zapewnia, że niczego szkole nie narzucał.

  - Uprzedziłem jedynie dyrektora, że jeśli zaparkują na miejskiej działce, będziemy pobierać opłaty. Może na kanwie tego zmienili sposób parkowania - zastanawia się dyrektor MZD.

  Tymczasem złomiarze skradli z kolejki urządzenia do zasilania kotła wodą, zawór kotłowy i rurę parową. Były to elementy niepowtarzalne, po których nie zachowały się wzory.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo