Sąd: to jednak nie był sterydowy szał

  Sąd: to jednak nie był sterydowy szał

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał wczoraj wyrok skazujący Mariusza K. na 12 lat więzienia za brutalne zabójstwo 66-letniego mieszkańca Konina. Sąd nie podzielił więc stanowiska obrońcy, który uważał, że jego klient mógł dopuścić się czynu w czasie tzw. szału sterydowego.
  Do tragedii doszło 11 lutego ubiegłego roku. Tego dnia Mariusz K., 35 letni mieszkaniec Słupcy świętował z kolegami swoje imieniny w hotelu Fugo w Koninie. Przed godziną 22 pijany wsiadł do windy i pomylił piętra... Mieszkańcy zaalarmowali recepcjonistkę, że ktoś dobija się do drzwi. Kobieta zobaczyła Mariusza K. kopiącego już w inne drzwi. Otworzył je 66-letni Stanisław W., emerytowany pracownik hotelu. Mariusz K. rzucił się na starszego mężczyznę. Recepcjonistka i inni mieszkańcy nie mogli mu pomóc, bo napastnik zablokował ciałem drzwi.

  Recepcjonistka wezwała ochroniarzy. Kiedy jednak ci wjeżdżali na górę, Mariusz K. zbiegał schodami. W pokoju Stanisław W. leżał w kałuży krwi. Mariusz K. wrócił do hotelu następnego dnia. Noc spędził u rodziców, mieszkających w Koninie. O tym, że pobił Stanisława W., dowiedział się od kolegów. Podobno nie mógł w to uwierzyć. Poszkodowany zmarł 27 lutego.

  W styczniu koniński Sąd Okręgowy skazał Mariusza K. na 12 lat więzienia.
  Wyrok zaskarżył prokurator, obrońcy i syn zmarłego, dla którego jedyną sprawiedliwą karą byłoby dożywocie. Podczas rozprawy apelacyjnej mecenasi wnosili o zmianę kwalifikacji z zabójstwa na spowodowanie śmiertelnych obrażeń ciała i karę 4 lat. Albo - kolejny proces, w którym biegli wypowiedzieliby się na temat skutków zażywania sterydów anabolicznych, w połączeniu z alkoholem.

  Jednak poznański Sąd Apelacyjny nie uznał argumentów ani prokuratora, ani obrońców. Biegli nie mieli bowiem wątpliwości, że przyjmowanie sterydów nie miało wpływu na to, w jaki sposób upił się oskarżony.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo