Protest: Gorąco w ZNTK, pracownicy nadal czekają na wypłaty

  Protest: Gorąco w ZNTK, pracownicy nadal czekają na wypłaty

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Piątek to kolejny dzień, w którym załoga poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego ma otrzymać zaległe pieniądze. Taką obietnicę złożyli dzisiaj pracownikom przedstawiciele zarządu fabryki.
  - Sytuacja znowu jest dramatyczna - relacjonuje nam jeden z pracowników poznańskich ZNTK. - Cały czas czekamy na swoje wypłaty za luty i marzec. Teraz usłyszeliśmy, że pensje będą przed długim weekendem. Większość z nas jednak już nie wierzy w zapewnienia - dodaje nasz rozmówca.

  Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, doszło do spotkania załogi z władzami spółki. Po nim ustalono, że do piątku w fabryce nie dojdzie do zaostrzenia protestu.

  Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pracownicy odeszli od maszyn. W ten sposób zaprotestowali przeciwko kolejnym opóźnieniom w wypłatach wynagrodzeń. Początkowo zaległości za luty i marzec miały zostać uregulowane do 10 kwietnia. Później ten termin przesunięto o dziesięć dni. Jednak i on nie został dochowany. Z tego powodu w spółce trwa strajk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo