Poznań: Tereny na Sołaczu do zabudowy

  Poznań: Tereny na Sołaczu do zabudowy

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  To miała być burzliwa i długa dyskusja o dalszych losach Sołacza. Ale wyglądało na to, że część radnych z komisji polityki przestrzennej oraz ochrony środowiska i rewitalizacji opiniujących w środę projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego chciała jak najszybciej zakończyć toczącą się od wielu miesięcy dyskusję.
  - Byliśmy przygotowani, do dalszej dyskusji, chcieliśmy przedstawić kolejne opinie - mówi Lech Mergler ze stowarzyszenia "My-Poznaniacy". - Mimo niekorzystnej dla nas decyzji, będziemy nadal walczyć o lepszy plan dla Sołacza.

  Zaplanowane na cztery godziny posiedzenie zakończyło się już po pierwszej. Strony chciały jeszcze przedstawiać argumenty, ale nie trwało to długo. Wkrótce radni w głosowaniu zadecydowali o zakończeniu dyskusji. Potem przeszli do głosowania nad projektem planu.

  Zakłada on możliwość zabudowy na obecnie zielonych terenach przy parkach Wodziczki i Sołackim. Rada Osiedla Sołacz oraz organizacje pozarządowe chciały przekonać radnych, że te okolice powinny zostać niezabudowane, gdyż doprowadzi to do znacznego pogorszenia środowiska. Działki, o których mowa, należą jednak w znacznej części do firm deweloperskich, którym zależy na budowaniu w tym miejscu willi miejskich.

  Dzisiejsze posiedzenie połączonych komisji pokazało, że i radni nie są w tym temacie zgodni. Członkowie komisji ochrony środowiska i rewitalizacji opowiadali się za uwzględnieniem uwag wnoszonych przez radę osiedla. Ostatecznie projekt planu został przyjęty głosami radnych z komisji polityki przestrzennej.

  - To głosowanie było skandaliczne - uważa radna Katarzyna Kretkowska. - Strona społeczna wnosiła wiele bardzo merytorycznych uwag, które nie zostały uwzględnione. To było głosowanie polityczne, przeważyły głosy radnych opowiadających się za polityką prezydenta Grobelnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo