Poznań: Protest w ZNTK zostanie zaostrzony

  Poznań: Protest w ZNTK zostanie zaostrzony

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pracownicy poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego nie otrzymali wczoraj zaległych wynagrodzeń za luty i marzec. A to oznacza, że strajk w fabryce przy ul. Roboczej zostanie zaostrzony.
  We wtorek związkowcy spotkali się z władzami spółki. Usłyszeli, że pieniędzy nie będzie. Według zapowiedzi pensje mają zostać uregulowane jeszcze przed długim weekendem.

  Czy tak się rzeczywiście stanie? Tego nie wiadomo. Na pewno jednak wczorajsza deklaracja władz spółki nie zadowoliła pracowników. Dlatego dzisiaj dojdzie rano do spotkania związkowców z załogą. Na nim mają zostać podjęte decyzje dotyczące zaostrzenia strajku.

  - Nie możemy dłużej czekać na nasze pieniądze. Na pewno bez zapłaty zaległych wynagrodzeń nie wrócimy do pracy. W środę oflagujemy też bramę wjazdową do siedziby firmy - opowiada nam jeden z pracowników poznańskich ZNTK.

  To jednak nie wszystko. Według naszych informacji rano pracownicy udadzą się przed budynek zarządu i będą domagali się rozmowy z członkami władz fabryki.

  Przypomnijmy, że zgodnie z porozumieniem związkowców i zarządu zaległe pensje miały zostać wypłacone do 10 kwietnia. Później ten termin przesunięto o 10 dni. Mimo to około 300-osobowa załoga poznańskich zakładów do wczoraj nie otrzymała pieniędzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo