Poznań: To dzieci podpaliły stadion Energetyka

  Poznań: To dzieci podpaliły stadion Energetyka

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  To nie było dzieło osoby, której zależało na przyspieszeniu rozbiórki stadionu "Energetyk" w Poznaniu. Takie plotki pojawiły się po pożarze, do którego doszło popołudniem 8 kwietnia. Dziś wiadomo, że drewniane trybuny podpaliły dzieci.
  8 kwietnia okolice Areny spowił gęsty dym. Paliły się trybuny "Energetyka", obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Powstał w 1929 roku, na Powszechną Wystawę Krajową. Mimo akcji gaśniczej część trybuny spaliła się, straty oszacowano na ok. 100 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu Poznań Grunwald. Niedługo potem rozpoczęła się rozbiórka budynków. Stąd pewnie plotki, że komuś mogło zależeć na przyspieszeniu prac.

  Dziś wiadomo już, że faktycznie doszło do podpalenia. Kto to zrobił? - Troje dzieci. Dwóch 13-letnich chłopców i 10-letnia dziewczynka - mówią policjanci.

  Po pożarze zaczęli sprawdzać, kto przebywał w okolicy stadionu. Kilka osób wspomniało o dzieciach. Specjaliści do spraw nieletnich wspólnie z kryminalnymi zaczęli sprawdzać ten trop. Wreszcie dotarli do trójki dzieci, które rzeczywiście "bawiły się" w okolicy.

  Dzieci - jak mówiły policjantom - nie chciały spalić stadionu. Chciały tylko podpalić drzwi. Nie przypuszczały, że ogień wymknie się im spod kontroli. Tak się jednak stało. Wtedy uciekły.
  Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i dla nieletnich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo