Poznań: Urzędy skarbowe do końca tygodnia czynne do godz. 18

  Poznań: Urzędy skarbowe do końca tygodnia czynne do godz. 18

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Długi weekend nie pokrzyżuje planów tych, którzy do końca miesiąca chcą załatwić sprawy urzędowe. Większość poznańskich instytucji do końca tygodnia pracuje normalnie.
  Urząd Miasta Poznania czynny będzie w piątek do godziny 15.30. Za przypadający w tym roku w sobotę 1 maja urzędnicy będą mogli wziąć wolne w wybranym przez siebie dniu. Warto więc przed udaniem się do urzędu w maju sprawdzić, czy osoba zajmująca się naszą sprawą na pewno jest obecna.

  Takie same zasady wprowadził Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pracownicy tej placówki również normalnie pracują w piątek, a za sobotę mogą wybrać dzień wolny w dogodnym terminie.

  Zarówno Starostwo Powiatowe, jak Wojewódzki Urząd Pracy gotowe będą na przyjmowanie petentów w piątek do godziny 15. W tych instytucjach nie załatwimy nic 4 czerwca (jest to dzień po święcie Bożego Ciała). Wtedy bowiem urzędnicy będą wykorzystywać przysługujący im dzień wolny za 1 maja.

  W tym tygodniu dłużej pracują wszystkie urzędy skarbowe. Sprawy związanie ze składaniem zeznań podatkowych można będzie załatwiać do godziny 18. Takie udogodnienie zostało wprowadzone do piątku 30 kwietnia włącznie.

  Z utrudnieniami muszą liczyć się petenci Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. Wynikają one jednak nie ze zbliżającego się długiego weekendu, ale ze zmiany systemu informatycznego w tej instytucji.

  Poznański PUP apeluje, aby osoby, które nie są umówione na wizytę, zgłaszały się do urzędu w maju. Informuje także, że 30 kwietnia (w piątek) nie będzie możliwa rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

  W poniedziałek wszystkie urzędy będą zamknięte.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo