Poznań: Obraduje rada nadzorcza Merkurego

  Poznań: Obraduje rada nadzorcza Merkurego

  KOP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  O godz. 15.30 zebrała się rada nadzorcza Radia Merkury. Na dzisiejszym posiedzeniu zdecyduje m.in. o rozpisaniu konkursu na następcę prezesa Piotra Frydryszka.
  Po 20 latach szefowania Merkuremu, Frydryszek żegna się ze stacją. Jego kadencja skończyła się 15 kwietnia, obowiązki będzie jednak wypełniał aż do walnego zgromadzenia udziałowców (w tym przypadku jedynym jest minister skarbu).

  Szef rady nadzorczej Robert Pietryszyn powiedział "Polsce Głosowi Wielkopolskiemu", że chciałby, żeby kryteria konkursu były szerokie. - Na tyle, żeby przystąpiły do niego więcej niż przysłowiowe trzy osoby - tłumaczy Pietryszyn. I dodaje, że nie ma nic przeciwko temu, żeby nowy prezes był osobą młodą. - Myślę, że znajdą się w Poznaniu młodzi dziennikarze z żyłką menedżerską - mówi.

  Rada nadzorcza będzie też głosowała w sprawie ostatniego w karierze absolutorium dla prezesa Frydryszka. W tym punkcie można spodziewać się dłuższej dyskusji - chodzi o opisaną przez nas w sobotę sprawę Agencji Reklamowej Radia Merkury. Wybrana bez przetargu agencja od lat wyszukuje Merkuremu reklamodawców. Robi to za ok. 22 proc. wartości reklam. Piotr Frydryszek przekonuje, że taki układ radiu się opłaca i że ma opinie prawne, z których wynika, że przetarg nie był potrzebny. Innego zdania jest jeden z członków rady, Dariusz Szymczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowy Prezes

  aklamatem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  To prawda. Nowy prezes powinien być młodym dziennikarzem. Dobrze jeśli będzie miał pomysł jak zagospodarować to radio dla tetryków. Za dużo w nim pseudokulturalnego gadania.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo