Poznań: Wnioski o upadłość Sigmy wycofane

  Poznań: Wnioski o upadłość Sigmy wycofane

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wierzyciele wycofali wnioski o ogłoszenie upadłości spółki Sigma. Nastąpiło to na dzisiejszej rozprawie sądowej. To oznacza, że większościowy akcjonariusz poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego - firma Sigma - na razie nie upadnie.
  Jak wynika z informacji "Polski Głosu Wielkopolskiego" zarówno wierzyciele, jak i przedstawiciele spółki Sigma doszli w minionym tygodniu do porozumienia. Udało nam się ustalić, że jednym z jego punktów było jak najszybsze wycofanie wniosków o ogłoszenie upadłości Sigmy. Poza tym ma zostać powołany nowy zarząd w spółce ZNTK Nieruchomości (udziały w tej firmie posiadają między innymi poznańskie ZNTK oraz biznesmen Marek Falenta). To właśnie do tej firmy należy ponad 20 hektarów, na których znajdują się obecnie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego.

  Przypomnijmy, że o upadłość Sigmy wnioskowała poznańska kancelaria Majchrzak Brandt & Wspólnicy. W marcu do sądu w Poznaniu wpłynęły dwa kolejne wnioski w tej sprawie. Jeden z nich złożyła właśnie firma Electus, która należy do biznesmena Marka Falenty, a drugi spółka Cash Flow. Z powodu nowych wniosków sąd zdecydował się odroczyć termin rozprawy do 26 kwietnia. Wówczas miał też podjąć decyzję o tym, czy ogłosić upadłość Sigmy.

  Na razie nie wiadomo jak wycofanie wniosków o upadłość Sigmy wpłynie na sytuację poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Póki co pewne jest to, że w fabryce nadal trwa strajk.
  Przypomnijmy, że załoga domaga się wypłat wynagrodzeń za luty i marzec. Władze przedsiębiorstwa zapowiedziały, że zaległości zostaną uregulowane w najbliższy wtorek.

  - Jeśli tak się nie stanie, to nasz protest zostanie najprawdopodobniej zaostrzony - mówił nam Wojciech Słomka, przewodniczący związków branżowych w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu. - Ludzie nie mają za co żyć. Wrócimy do pracy, gdy pojawią się pieniądze - zapewnił Wojciech Słomka.

  To jednak nie wszystkie kłopoty poznańskich zakładów. Do sądu w Poznaniu trafił bowiem wniosek o ogłoszenie upadłości fabryki przy ulicy Roboczej. Złożyła go spółka Kolmex z Warszawy. Wkrótce sprawa ma trafić na wokandę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo