Nagroda za skruchę

  Nagroda za skruchę

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Korupcję trudno udowodnić, bo świadkami procederu są najczęściej jedynie dawca i biorca. Dlatego trzeba doceniać tych, którzy zdecydują się donieść, że wręczali lub brali "w łapę". Przecież bez zeznań Leszka S., tkwiącego po uszy w korupcji przedsiębiorcy, wielu nieuczciwych ludzi zapewne nadal mogłoby spać spokojnie.
  Oczywiście Leszek S. nie jest niewiniątkiem. Przez lata zarabiał w nieuczciwy sposób. Jednak mimo to uważam, że kiedy już zdecydował się na ujawnieniu nielegalnego procederu, państwowe instytucje powinny udzielić mu większego wsparcia. Chodzi na przykład o pomoc na rynku pracy. Jak dokładnie taka pomoc miałaby wyglądać - to temat do zastanowienia i poważnej dyskusji osób odpowiedzialnych za stanowienie w Polsce prawa.

  Na razie jednak morał z historii Leszka S. jest taki, że jeśli jakiś przedsiębiorca ujawni korupcję, to może spodziewać się poważnych kłopotów. Braku zleceń -bo kto zaufa byłemu łapówkarzowi, bankructwa firmy czy pogróżek od świata przestępczego. W ostateczności pozostaje wyjazd z kraju, ale wtedy triumf odnoszą przestępcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo