Ostrzeszów: Obwodnicy nie będzie

  Ostrzeszów: Obwodnicy nie będzie

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Budowa obwodnicy Ostrzeszowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449 Syców - Błaszki nie zostanie wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego województwa wielkopolskiego.
  Apelowali o to ostrzeszowscy samorządowcy. Według ostatnich pomiarów natężenie ruchu na miejskim odcinku trasy wynosi 6125 pojazdów na dobę. Władze Ostrzeszowa liczyły, że marszałek województwa wesprze ich starania i wpłynie na rozpoczęcie prac przygotowawczych oraz analiz technicznych budowy obwodnicy, które będą podstawą do zatwierdzenia i realizacji przez Sejmik Województwa w planie inwestycyjnym na lata 2013-2015. Tak się nie stanie.

  Urząd Marszałkowski w Poznaniu twierdzi, że zgodnie z założeniami wieloletniego programu inwestycyjnego do wykonania w kolejnych latach pozostaje jeszcze ponad 50 ważnych zadań drogowych, z czego 11 jest realizowanych. Przy aktualnym poziomie finansowania, którego kluczowy element stanowią środki z Unii Europejskiej, trudno jest określić termin zakończenia ich realizacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo