Kalisz: Uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej

  Kalisz: Uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się w sobotę w Kaliszu. Główna część odbyła się w ogrójcu kościoła jezuitów. Uroczystość odbyła się z tygodniowym opóźnieniem ze względu na ogłoszoną żałobę narodową. Po raz pierwszy zabrakło na niej Gabrieli Zych, szefowej kaliskiej "Rodziny Katyńskiej", która 10 kwietnia zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
  Obchody miały bardzo podniosły charakter. Do Kalisza przyjechał wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski. Nie zabrakło też kompanii honorowej Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. W ceremonii udział wzięły poczty sztandarowe kaliskich szkół oraz organizacji kombatanckich.

  Pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Katynia, umieszczona została urna z ziemią pochodzącą z katyńskiego grobu kaliszanina generała Mieczysława Smorawińskiego. 15 rodzin ofiar Katynia otrzymało natomiast odznaczenia z rąk wiceministra sprawiedliwości. Odbył się również apel pamięci. Wezwanych zostało 197 znanych z imienia i nazwiska ofiar Katynia, które pochodziły lub były związane z Kaliszem. Uroczystości zakończyła msza w intencji ofiar.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo