Kalisz: Przetarg rozstrzygnięty. Mieszkańcy będą jeździć...

  Kalisz: Przetarg rozstrzygnięty. Mieszkańcy będą jeździć Solarisami

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Udało się wreszcie rozstrzygnąć przetarg na zakup nowych autobusów dla Kaliskich Linii Autobusowych.
  Produkowane w podpoznańskim Bolechowie autobusy Solaris w niedługim czasie wyjadą na ulice Kalisza. Miasto rozstrzygnęło przetarg na zakup pięciu nowoczesnych pojazdów, które zasilą tabor Kaliskich Linii Autobusowych w ramach unijnego projektu "Rozwój i poprawa jakości transportu publicznego w Kaliszu". Blisko 3,5 mln złotych do zakupu dołoży więc Urząd Marszałkowski.

  Do ogłoszonego po raz drugi przetargu stanęły tym razem dwie firmy - Scania i wspomniany Solaris.
  Oferta tej drugiej okazała się najkorzystniejsza. - 80 procent ocen stanowiła cena. Ale ważne też były parametry techniczne oraz warunki gwarancji udzielanej przez producenta - wyjaśnia Tadeusz Krawczykowski, wiceprezydent Kalisza.

  Ostatecznie to oferta Solarisa otrzymała najwięcej punktów i została wybrana jako najkorzystniejsza, choć nieco niżej oceniono parametry techniczne autobusów tej marki. Na zakup pięciu autobusów miasto mogło przeznaczyć nieco ponad 4 mln 33 tysięcy złotych. Solaris za pojazdy zainkasuje 4 mln 298 tysięcy 609 złotych. Z kolei oferta Scanii była droższa o ponad 306 tysięcy złotych. Autobusy, które trafią do Kalisza spełniają surowe wymogi ekologiczne, są niskopodłogowe i posiadają udogodnienia dla niepełnosprawnych. Każdy z nich będzie mógł zabrać jednorazowo do 95 pasażerów, z których 29 będzie miało do dyspozycji miejsca siedzące.

  A kiedy nowe pojazdy wyjadą na ulice grodu nad Prosną? Jeśli żaden z uczestników przetargu nie złoży odwołania, to umowa na zakup autobusów będzie mogła zostać podpisana już w przyszłym tygodniu. Solaris będzie miał wówczas 120 dni na jej realizację.

  Solaris, to rodzinna firma, której właściciel zbierał doświadczenie w niemieckim Neoplanie. Spółka dostarcza autobusy do 18 krajów w Europie, a niedawno Solarisy trafiły także do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo