Festiwal z dobrą, muzyczną famą

  Festiwal z dobrą, muzyczną famą

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Okazuje się, że festiwal kultury studenckiej może być przy okazji dobrą okazją do przypomnienia, co piszczy w świecie polskiej muzyki alternatywnej. Dzieje się tak w przypadku tegorocznej Famy, zaskakującej zwłaszcza doborem artystów, którzy uświetnią ostatni dzień imprezy.
  Jutro na deskach Sceny Na Piętrze swój pierwszy poznański koncert po wydaniu albumu "Pop" zagra Czesław Mozil i jego projekt Czesław Śpiewa. Sympatycznego wokalisty po sukcesach, związanych z albumem "Debiut" nikomu przedstawiać nie trzeba. Warto natomiast przyjrzeć się dwójce wykonawców, którzy obok niego zagrają w sobotę w Scenie Na Piętrze. Pochodzący z Mysłowic rockowy zespół Iowa Super Soccer inspiruje się amerykańską, niezależną muzyką gitarową. Natomiast trzeci bohater sobotniego wieczoru, Peter J.Birch naprawdę nazywa się Piotr Brzeziński. Ten pochodzący z Wołowa 19-latek gra muzykę, wywodzącą się z akustycznego indie-folku.

  Ciekawy zestaw artystów czeka również na tych, którzy w sobotę wybiorą się do Eskulapa. Na gali finałowej Famy zaprezentują się cztery zespoły. Nazwy pierwszego z nich, zwycięzcy konkursu muzycznego festiwalu jeszcze nie znamy. Wiadomo natomiast, że w Eskulapie zagrają dwa młode, wielkopolskie zespoły: Appleseed i Hellow Dog, oraz gwiazda - łódzka formacja Cool Kids Of Death.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo