Kurs: Harcerze uczą studentów pierwszej pomocy

  Kurs: Harcerze uczą studentów pierwszej pomocy

  TKO

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nauka pierwszej pomocy na studiach nie musi kojarzyć się tylko z nudnymi szkoleniami z BHP, przecież w tym wszystkim chodzi o ratowanie życia.
  Harcerze - studenci wzięli sprawy w swoje ręce. Od 30 listopada 2009 na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu odbywały się spotkania poświęcone pierwszej pomocy (razem 5 dni otwartych szkoleń), podczas których uczestnicy mogli nauczyć się wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego i zaopatrywania krwotoków.

  Zwieńczeniem zajęć na było zorganizowanie całodniowego kursu podstaw pierwszej pomocy - odbył się on 6 marca. Teraz szkolą się studenci Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, którzy już jutro 24 kwietnia będą mieli możliwość uczestnictwa w kursie podstaw pierwszej pomocy.

  Łącznie od listopada zeszłego roku udało się przeszkolić ponad 100 studentów i kilku pracowników naukowych. Władze obu wydziałów bardzo pozytywnie odniosły się do tej inicjatywy - dziekani pokryli koszty uczestnictwa studentów w kursach całodniowych.

  Organizatorami i pomysłodawcami całej akcji są Piotr Kwaśniewski - instruktor Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, Zosia Sajkowska, studentka III roku biologii środowiska oraz Filip Bielicki - harcerz, student I roku geologii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo