Kazik Na Żywo w Eskulapie. Zobacz film, przeczytaj recenzję

  Kazik Na Żywo w Eskulapie. Zobacz film, przeczytaj recenzję

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W piątkowy wieczór Eskulap zapełnił się fanami Kazika Na Żywo. Było gorąco i energetycznie. Brzmienie zespołu się nie zestarzało i nadal wywołuje gwałtowne skoki adrenaliny na widowni u każdego, kto posłucha "Taty dilera" czy "Artystów". Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video z występu grupy oraz przeczytania recenzji.
  To na pewno nieładnie, ale pod koniec koncertu zajrzałem przez ramię stojącej przede mną dziewczyny, która właśnie wysyłała mms-em zdjęcie Kazika i szalejącej widowni. Za chwilę na ekranie ukazała się wymowna odpowiedź: "Zazdroszczę".

  Poprzedni koncert Kazika Na Żywo w Poznaniu odbył się pod koniec września ubiegłego roku i pozostawił niedosyt za sprawą kiepsko śpiewającego lidera. W piątek nieoficjalne wieści z jego obozu też nie były krzepiące - ponoć Kazik musiał skorzystać z lekarskiej pomocy, by jego gardło wytrzymało nadchodzącą serię koncertów.

  Lekarz musiał być naprawdę dobrym fachowcem, bo 47-letni wokalista śpiewał i rapował, jakby cofnął się o 15 lat, do czasu, gdy Kazik Na Żywo pobudzał publiczność do szaleńczego przeżywania koncertu nie gorzej niż jego idole z Rage Against The Machine. Co jeszcze istotniejsze, piątkowy występ był świetnie nagłośniony, więc Staszewski nie musiał na siłę przekrzykiwać ściany gitar Adama Burzyńskiego i Roberta Friedricha, wygladających tego wieczora niemal jak bliźniacy.

  Zaczęli od wspomnień o pewnym łysym premierze, który swe urzędowanie zaczął od podróży do Moskwy. Kolejny polityczny utwór, w którym widownia jak zawsze podchwyciła refren "Płoń, płoń parlamencie" Kazik opatrzył już komentarzem "Może jednak dziś do pewna niestosowność?". Chyba niepotrzebnie, zważywszy na ostatnie wieści z Wiejskiej, dotyczące spiskowych teorii niektórych posłów. Ten wątek najlepiej podsumował utwór "Miej świadomość".

  Lata nieobecności na estradzie sprawiły, że Kazika Na Żywo postrzega się dziś głównie przez pryzmat dwóch utworów: "Taty dilera" i "Artystów". Oczywiście usłyszeliśmy je i tym razem, ale nie były to kluczowe punkty koncertu, a "Tata" w krótkiej wersji wręcz rozczarował. Fantastycznie zabrzmiały za to "Legenda ludowa", "Las Machinas De La Muerte", "Przy słowie", "Nie zrobimy wam nic złego, tylko dajcie nam jego", "Krzesło Łaski", "Nie ma litości" - repertuar zespołu aż roi się od takich absolutnie legalnych, rockowych dopalaczy, które swą moc ujawniają właśnie na koncertach.

  Na "Głos Rock Festiwalu" czekamy teraz na Johna Mayalla i Gazpacho, ale mamy świadomość, że tyle potu, co na Kaziku Na Żywo, widownia już nie wyleje. Nestor polskiego rocka wypadł tym razem powyżej oczekiwań nawet swych wiernych fanów.  W dalszym ciągu zachęcamy też do zakupu biletów na kolejne dwa wydarzenia w ramach "Głos Rock Festiwal". Norweski zespół art-rockowy Gazpacho. - Znaleźliśmy dogodny termin - Gazpacho zagra w Eskulapie 26 września. Bilety zachowują ważność - mówi Krzysztof Ranus z Agencji Ranus.

  Wcześniej, bo 17 czerwca czeka nas bluesowy koncert dekady - w Poznaniu zobaczymy absolutnego guru tej muzyki, Johna Mayalla.

  Rock z głosem
  John Mayall
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39), 17 czerwca,
  godzina 20, bilety: 165 zł

  Gazpacho
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78), 26 września,
  godzina 20, bilety: 90, 110 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo