Antoninek: Rozbiorą wiadukt, ale trochę później

  Antoninek: Rozbiorą wiadukt, ale trochę później

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prace przy rozbiórce wiaduktu Antoninek miały się rozpocząć na początku mają, ale termin został przesunięty o dwa tygodnie.
  - Niezbędne jest przełożenie linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych, które utrudniają rozbiórkę, więc przesunęliśmy termin na 22 maja - mówi Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. - Teraz trwają prace przygotowawcze przed zamknięciem północnej części wiaduktu.

  Budowa od podstaw nowego węzła potrwa dwa lata, dlatego mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Będą zwężenia, ale kierunki zostaną zachowane.

  Zobacz: Organizacja ruchu na czas rozbiórki

  Trudniejszy przejazd mogą mieć osoby jadące z Bogucina w kierunku Antoninka, przed skrzyżowaniem z ulicą Mogileńską. Będą musieli zawrócić i kierować się przygotowanymi objazdami. W czasie przebudowy mają bez zmian kursować autobusy linii 57, 66 i nocny 233.

  Zobacz: Węzeł Antoninek po przebudowie

  Rozbiórka północnej nitki potrwa miesiąc, a kierowcy po nowym obiekcie pojadą jeszcze w tym roku. Zimą zaczną się prace na południowej części.

  ZDM uruchomił mail: antoninek@zdm.poznan.pl, pod którym można zgłaszać uwagi dotyczące przebudowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozjazdy

  k (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Ja tylko jestem ciekaw w jaki sposób będzie można wjechać od strony Warszawy i Poznania na planowany odcinek 3-ciej ramy komunikacyjnej w kierunku południowym. I dlaczego planowana 3-cia rama...rozwiń całość

  Ja tylko jestem ciekaw w jaki sposób będzie można wjechać od strony Warszawy i Poznania na planowany odcinek 3-ciej ramy komunikacyjnej w kierunku południowym. I dlaczego planowana 3-cia rama przechodzi przez środek peronu. Ale pewnie za parę lat trzeba będzie znów całość przebudować. Ot, taka nasza poznańska gospodarność.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O dwa lata za długo....

  Bogdan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  O dwa lata za długo. Taki mały wiadukt to na świecie powstaje w ciągu 3 miesięcy. U nas jak zwykle nic na czas nie jest przygotowane i dlatego to trwa latami.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo