Dziewierzewo: Pogrzeb zmarłego funkcjonariusza BOR

  Dziewierzewo: Pogrzeb zmarłego funkcjonariusza BOR

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Smutek, łzy, szlochanie przerywane równym krokiem kompani reprezentacyjnej Wojska Polskiego i salwami honorowymi. W ostatnią drogę, drogę ku wieczności, wyruszył wczoraj pośmiertnie awansowany na podporucznika Marek Uleryk. Zgodnie z wolą rodziny funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia, spoczął w rodzinnym Dziewierzewie koło Wapna.
  - To był wielki człowiek o łagodnym sercu - tak wspominał go wczoraj podczas mszy ks. Alfred Lugiert, proboszcz miejscowej parafii, który jednocześnie podkreślał, że z tej małej miejscowości odszedł człowiek, z którego można być dumnym.

  Obecny na uroczystości pogrzebowej wiceminister spraw wewnętrznych dodał, że Marek Uleryk do końca trwał na służbie, do końca chciał chronić panią prezydentową, chronić jej bezpieczeństwo, za które odpowiadał. Specjalny list z wyrazami współczucia dla rodziny wystosował także prezydent Lech Wałęsa.

  Wartę przy trumnie w miejscowym kościele wystawiło zarówno Biuro Ochrony Rządu, Wojsko Polskie, jak i straż pożarna.

  To właśnie na barkach druhów strażaków trumna została wyniesiona z kościoła i spoczęła na specjalnej platformie ciągniętej przez wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziewierzewa. Z jednostki, w której przed laty służył Uleryk.

  Łez tego dnia nie kryła rodzina. Siostra tragicznie zmarłego funkcjonariusza BOR po wyniesieniu jego trumny długo obejmowała jej wieko przykryte biało-czerwoną flagą, jakby chciała po raz ostatni utulić do snu swojego młodszego brata. Za trumną obok niej stanął ojciec pana Marka i pozostałe rodzeństwo.

  Przy dźwięku salw honorowych ciało podporucznika spoczęło w grobie...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  OTAN

  NATO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Domagamy się Komisji NATO do zbadania okoliczności śmierci Polskiego Zwierzchnika Sił Zbrojnych i Dowództwa Wojska Polskiego ! NIEZWŁOCZNIE. rafal-gawronski@wp.pl Thursday, April 22, 2010 |...rozwiń całość

  Domagamy się Komisji NATO do zbadania okoliczności śmierci Polskiego Zwierzchnika Sił Zbrojnych i Dowództwa Wojska Polskiego ! NIEZWŁOCZNIE. rafal-gawronski@wp.pl Thursday, April 22, 2010 | Gawroński Rafałzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo