Worek z premierami

  Worek z premierami

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Za nami dwie premiery w ramach madeinpoznan: "Staruchy 2058", "Trop: Dance as Art" i "Inwazja" według Porywaczy Ciał. Przed nami do końca miesiąca jeszcze jedna zaległa premiera z tego cyklu i kilka innych w teatrach repertuarowych.
  Już w piątek Teatr Polski zaprasza na odkurzoną i odświeżoną sztukę Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo". Realizatorki zapowiadają, że miłośnicy autorki poznają jej utwór, ale zobaczą w nim również współczesne oblicze rodziny.

  Teatr Nowy dla odmiany proponuje publiczności melodramat "W sobotę o ósmej" Levina Hanocha, mało znanego w Polsce dramaturga izraelskiego. Mariusz Puchalski, reżyser spektaklu odkrył w tej sztuce współczesny melodramat z ambicjami do powiedzenia czegoś więcej o miłości.


  Tego samego dnia na afisz Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu wejdzie farsa Roya Cooneya "Maydey". Jest to debiut reżyserski Igora Michalskiego, dyrektora kaliskiego teatru.

  W Międzynarodowy Dzień Tańca (29 kwietnia) Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na premierę wielkiego baletu romantycznego "La Sylphide" w oryginalnej choreografii ojca duńskiego baletu - Augusta Bournonville’a. Choreografię przekazuje poznańskiemu zespołowi baletowemu Karina Elver z Królewskiego Baletu w Kopenhadze.

  Tego samego dnia w Lesznie odbędzie się premiera sztuki Augusta Strindberga "Silniejsza", którą w tamtejszym Centrum Kultury i Sztuki reżyseruje Piotr Kruszczyński. To kolejna inicjatywa teatralna w Lesznie.

  Premierowy maraton teatralny zakończy Teatr Strefa Ciszy, który przygotowuje nową wersję spektaklu. "Salto Mor-tale" mieliśmy okazję obejrzeć już dwa lata temu na Malcie. Wtedy była to koprodukcja z Clipa Dance Theater. Teraz wystąpią polscy tancerze. Jest to opowieść o niepamięci, o kondycji współczesnej cywilizacji wyrosłej na powojennej traumie i o historii, która jest dosłownie i w przenośni częścią naszego codziennego krajobrazu.

  Wielkopolskie premiery

  "Ich czworo"
  Teatr Polski (ul. 27 Grudnia 10), piątek 23 kwietnia, godz. 19

  "W sobotę o ósmej"
  Teatr Nowy (ul. Dąbrowskiego 5), sobota 24 kwietnia, godz. 19.15

  "Mayday"
  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu pl. Teatralny 1), sobota 24 kwietnia, godz. 19

  "La Sylphide"
  Teatr Wielki (ul. Fredry 9), czwartek 29 kwietnia, godz. 19

  "Silniejsza"
  Teatr w Lesznie CKiS ul. G.Narutowicza 69), czwartek 29 kwietnia, god. 19

  "Salto Mortale"
  Spektakl Teatru Strefa Ciszy, piątek 30 kwietnia, Stara Rzeźnia, (ul. Garbary 101), godz. 21.30

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo