Nasza akcja: Piotr Reiss też zbiera makulaturę

  Nasza akcja: Piotr Reiss też zbiera makulaturę

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wszyscy biegamy za pieniędzmi, a nie zauważamy, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Nie biznes, nie dobra materialne, ale to, co nas otacza - mówi Piotr Reiss, ambasador akcji "Drzewko za makulaturę", piłkarz Warty Poznań. - Myślę, że ekologia to ważna sprawa
  W sobotę 24 kwietnia, w siedzibie redakcji "Polski Głosu Wielkopolskiego" w Poznaniu oraz w Koninie i Śremie rozdawać będziemy sadzonki drzewek. Warunkiem otrzymania rośliny jest przyniesienie 10 kilogramów makulatury. Bez względu jednak na liczbę kilogramów na jedną osobę przypadnie maksymalnie 5 drzewek.

  Wśród ambasadorów akcji, oprócz Piotra Reissa, są również Katarzyna Bujakiewicz oraz Marcin Urbaś. Ten ostatni będzie gościem sobotniej zbiórki. - Postaram się również być - deklaruje Piotr Reiss. - Wprawdzie gramy w sobotę o mecz z Flotą Świnoujście (zbiórkę przed spotkaniem mamy o godzinie 14), ale postaram się wcześniej zajrzeć do redakcji. Poznański piłkarz zapewnił, że przyniesie ze sobą makulaturę.

  Akcję "Drzewko za makulaturę" organizujemy po raz trzeci. Podczas ubiegłorocznej udało nam się zebrać ponad 11 ton makulatury. Rozdaliśmy 5 tysięcy dębów szypułkowych, które trafiły na prywatne posesje, do przedszkoli i szkół. W tym roku obok dębów w ręce czytelników trafią buki, świerki oraz ozdobne drzewka iglaste. Rośliny pochodzą z nadleśnictw w Jarocinie i Kościanie, a ozdobne iglaki z nadleśnictwa w Sycowie, z Arboretum Leśnego im. prof. dr Białoboka.

  Sadzonki będziemy rozdawać w Poznaniu w sobotę od godziny 9 do 13 w siedzibie redakcji, wejście od ul. Marcelińskiej, w Koninie przed Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście przy ul. Ogrodowej w godzinach od 10 do 14, a w Śremie na terenie boiska Zespołu Szkół Politechnicznych przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 30 w godzinach od 9 do 13.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmiana na drobne

  Obłuda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 33

  Na Mazurach jest akcja przenoszenia żab z jednej strony ulicy na drugą, może Piotr Reiss tez będzie ambasadorem tej akcji? A może zrobiłby cos z tym pyłem wulkanicznym, to tez będzie proekologiczne?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo