Tramwaje na Głogowską wrócą we wrześniu

  Tramwaje na Głogowską wrócą we wrześniu

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie tylko uszkodzony fragment rury, ale całą kanalizację na odcinku od mostu Dworcowego do ulicy Kanałowej zdecydowali się wymienić pracownicy Aquanetu. Roboty, spowodowane zeszłotygodniową awarią, potrwają do końca sierpnia.
  - Decyzja nie była łatwa. Ale stan techniczny rury w ulicy Głogowskiej okazał się gorszy niż myśleliśmy - twierdzi Włodzimierz Dudlik, wiceprezes spółki Aquanet. - Nie chcieliśmy ryzykować kolejnych katastrof budowlanych.
  Prezes Aquanetu twierdzi, że wymiany wymaga także następny odcinek rurociągu: od ulicy Kanałowej do Hetmańskiej. Nie podjęto jeszcze jednak decyzji, kiedy remont miałby się rozpocząć.

  Prace prowadzone będą nowoczesną metodą. Nie wymaga ona zrywania nawierzchni.
  - Rurociąg wyściełany jest specjalnym rękawem, który działa jak bandaż. Pod wpływem temperatury dopasowuje się do rury i twardnieje. Dzięki temu rurociąg staje się jakby dwupoziomowy i stara rura może pękać - opowiada Dorota Wiśniewska z Aquanetu.
  W czasie prowadzenia robót zamknięty dla ruchu będzie jeden pas. Przedstawiciele Aquanetu nie wykluczają jednak, że sprzęt zajmie dwie nitki jezdni.
  - Także tramwaje, które normalnie kursują ulicą Głogow-ską, pojadą w tym czasie objazdem ulicami: Grunwaldzką, Reymonta i Hetmańską. Jedną linię puścimy przez Wildę - opowiada Jan Firlik, dyrektor pionu tramwajów MPK. - Z kolei ulicą Głogowską kursują cztery autobusy "za tramwaj". Jeżdżą co kilka minut.
  Według Firlika prace prowadzone są w najlepszym terminie (okres urlopowy). Przy okazji MPK chce też wyremontować przystanek na wysokości Dworca Zachodniego.
  Odcinek od mostu Dworcowego do ulicy Kanałowej to około 2,5 kilometra rurociągu. Aquanet koszt inwestycji szacuje na 6 milionów złotych. Koszty poniesie także MPK.
  - W związku z pracami na ulicy Głogowskiej nie zrezygnujemy z innych, zaplanowanych na te wakacje remontów. Mogą się one jedynie trochę opóźnić - mówi Firlik.
  Montaż rękawa rozpocznie się za 2-3 tygodnie. Wcześniej trzeba przeprowadzić pomiary i przygotować sprzęt.
  - Koniec sierpnia, jako termin zakończenia prac, jest nieprzekraczalny - zapewnia Dudlik.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo