Turek: Miasto właścicielem PKS

  Turek: Miasto właścicielem PKS

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Minister skarbu państwa zgodził się na przekazanie miastu Turek pakietu 280 tysiąca akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Turku. Pismo z pozytywną decyzją ministra wpłynęło już do turkowskiego magistratu.
  Komunalizację PKS-u ministerstwo zaproponowało samorządowi Turku jesienią zeszłego roku. Rada miasta mimo wielu wątpliwości zdecydowała przyjąć stosowną uchwałę, dzięki której burmistrz Zdzisław Czapla mógł wnioskować o przejęcie przedsiębiorstwa. W tym procesie miał wziąć również powiat turecki. Jednak na to nie zgodziła się rada powiatu.

  Po negatywnej decyzji powiatu, burmistrz Czapla ostatniego dnia marca wystąpił z wnioskiem do ministra o nieodpłatne przekazanie PKS-u. - Spółka po komunalizacji przyczyni się do zaspokojenia potrzeb wspólnoty samorządowej poprzez zapewnienie lokalnego transportu zbiorowego - napisał w uzasadnieniu burmistrz.

  Decyzja ministra przyszła niespodziewanie szybko. Niestety na razie jeszcze nie wiadomo kiedy i w jaki sposób odbędzie się komunalizacja PKS-u.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo