Licheń: Poświęcono ostatni dar pary prezydenckiej

  Licheń: Poświęcono ostatni dar pary prezydenckiej

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kilkuset pielgrzymów z całej Polski modliło się w licheńskiej bazylice w intencji pary prezydenckiej oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Podczas mszy św. kustosz senior ks. Eugeniusz Makulski poświęcił kielich i patenę - dar Lecha i Marii Kaczyńskich dla Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.
  Naczynia liturgiczne zostały przez prezydenta Kaczyńskiego ofiarowane podczas uroczystości beatyfikacyjnych ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, jakie odbyły się 16 września 2007 roku w Licheniu. Aż do dzisiaj kaseta z kielichem i pateną była przechowywana przez kustosza sanktuarium.

  - Długo zastanawiałem się, kiedy nadejdzie sposobna chwila, by je poświęcić i użyć do sprawowania Najświętszej Ofiary.
  Wydaje mi się, że lepszej chwili nie może być, chociaż tak bardzo smutnej, by to się stało - mówi ks. Wiktor Gumienny, kustosz licheńskiego sanktuarium. - Sprawując mszę św. w intencji pana prezydenta, jego małżonki i wszystkich ofiar katastrofy, prosimy Boga, by ta ofiara, którą Jego Syn złożył na krzyżu, przyniosła również zbawienie tym ludziom, za których była składana.

  Księżom marianom pozostała jeszcze jedna pamiątka po prezydencie Lechu Kaczyńskim - wysadzana bursztynem pamiątkowa tabliczka z jego osobistym podziękowaniem za udział w beatyfikacji ojca Papczyńskiego. Również i ona znajdzie w przyszłości godne miejsce w bazylice, tak aby mogli ją oglądać pielgrzymi.

  Dzisiaj spora ich grupa oglądała w bazylice transmisję pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie na umieszczonym przed ołtarzem głównym ekranie. Ludzie wpisywali się również do księgi pamiątkowej i modlili się przed portretem prezydenta i przybita do krzyża długą listą tych, którzy 10 kwietnia nie dotarli do Katynia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo