Sąd: Adwokat łapówkarzem, przyznał się do winy

  Sąd: Adwokat łapówkarzem, przyznał się do winy

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do sądu w Śremie trafił akt oskarżenia przeciwko poznańskiemu adwokatowi Hipolitowi S. Prokuratura zarzuca mu szereg przestępstw, w tym łapówkarstwo oraz oszustwa. Hipolit S. przyznał się do winy.
  W zamian za korzystne rozstrzygnięcie spraw sądowych adwokat przyjmował łapówki w wysokości od 300 zł do 25 tys. złotych. Prawnik powoływał się przy tym na liczne znajomości w sądach oraz na wpływy swojej matki będącej sędzią Sądu Okręgowego. Nieetyczne zachowanie prawnika trwało już od 2002 roku, kiedy był aplikantem adwokackim.

  To jednak nie wszystkie grzechy oskarżonego mecenasa. Okazało się, że po powołaniu go na stanowisko notariusza przyjmował nadal pełnomocnictwa do prowadzenia spraw jako adwokat. Wyłudzał on również pieniądze pod pozorem podjęcia określonych czynności prawnych, prowadzenia spraw karnych lub cywilnych.

  Hipolit S. przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo