Konin: Zwolnienia w zarządzie KWB

  Konin: Zwolnienia w zarządzie KWB

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rada Nadzorcza KWB Konin odwołała zarząd kopalni. Na jego miejsce powołano nowy - dwuosobowy, z dotychczasowym prezesem Sławomirem Mazurkiem na czele.
  Jak powiedział Zygmunt Urbaniak, sekretarz RN, członkowie rady mieli wiele zastrzeżeń do pracy odwołanych osób. Zwolniono Michała Smorąga, Zygmunta Andrzejaka oraz Jacka Slaninę. Ten ostatni był wybierany przez załogę. Dlatego decyzja o jego odwołaniu spowodowała, że oburzeni są związkowcy.

  Józef Pindras, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w KWB Konin, mówi że odwołanie członków zarządu nastąpiło z naruszeniem prawa oraz statutu kopalni. - Jestem pewien, że odwołanie nastąpiło niezgodnie z prawem. Związki prosiły radę aby nie robić tego ze względu na trudny okres żałoby narodowej oraz na czas prywatyzacji. Za parę miesięcy te problemy i tak będą nieaktualne. Uważam, że stała się krzywda dla załogi oraz dla całej kopalni - powiedział Józef Pindras.

  Obecnie kopalnią kieruje prezes Sławomir Mazurek oraz dyrektor do spraw produkcji Roman Tomaszewski. Mają odbyć się konkursy na wolne stanowiska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo