Kalisz: Decyzja o nowych autobusach w przyszłym tygodniu. Są...

  Kalisz: Decyzja o nowych autobusach w przyszłym tygodniu. Są dwie oferty

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy samorządowi Kalisza uda się kupić pięć autobusów, dla Kaliskich Linii Autobusowych. Dofinansowanie na ten cel pochodzi ze środków unijnych.
  Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem, bowiem oferty okazały się droższe niż przewidywały władze Kalisza. Tym razem na przetarg odpowiedziały dwie firmy - Solaris i Scania. Oferta pierwszej z nich mieści się w kwocie zagwarantowanej na zakup autobusów, czyli nie przekracza 4 mln 332 tys. 800 zł. Z kolei Scania zaproponowała cenę nieco wyższą. W poniedziałek obie oferty mają zostać ponownie przeanalizowane przez komisję przetargową.

  - Chcemy dokładnie sprawdzić, czy propozycja Solarisa spełnia wszelkie wymogi przewidziane w przetargu i nie zawiera jakichkolwiek błędów formalnych - tłumaczy Tadeusz Krawczykowski, wiceprezydent Kalisza.

  Może się okazać, że w przypadku błędów komisja wybierze droższą ofertę Scanii. Wówczas prezydent miasta zdecyduje, czy wystąpi do rady o dodatkowe pieniądze lub unieważni przetarg po raz drugi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo