Poznań: Skwer Jadwigi zostanie odnowiony

  Poznań: Skwer Jadwigi zostanie odnowiony

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zapadła decyzja, że skwer Jadwigi u zbiegu ulic Strzeleckiej i Królowej Jadwigi pozostanie terenem zielonym i nie będzie zamieniony w kolejne blokowisko w centrum miasta.
  Bardzo ostro przed zabudową tego terenu protestowała Rada Osiedla Rybaki-Piaski, argumentując, że to jedyne miejsce, gdzie mogą odpocząć mieszkańcy.

  Teraz, żeby można było zająć się renowacją tego terenu zielonego, skwer musi zostać oddany Zarządowi Zieleni Miejskiej w trwały zarząd. - Kiedy to nastąpi, Rada Osiedla planuje wystąpić z zapowiadanym wnioskiem o grant na odnowienie tego miejsca - mówi Andrzej Rataj, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Rybaki-Piaski.

  Już teraz, by przyspieszyć procedury, zwrócono się do prezydenta Poznania o uwzględnienie w planach renowacji tego terenu.

  Z decyzji ustalającej warunki zabudowy dla tego terenu wynika, że skwer ma zostać przebudowany. Powstaną tam alejki spacerowe, mała architektura, plac zabaw, ubikacja dla psów oraz przyłącze wodociągowe z nawadnianiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo