Poznań: Będą lokale na kulturę za... złotówkę

  Poznań: Będą lokale na kulturę za... złotówkę

  Katarzyna Fertsch, Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na początek Dom Tramwajarza dla kultury, później np. budynek Arkadii. W planach jest także przejęcie kina Muza czy realizacja pomysłu pod hasłem "Lokale za złotówkę". Reasumując: Poznań stawia nie tylko na sport, ale coraz odważniej na kulturę.
  - Budżet na tę dziedzinę życia jest większy od ubiegłorocznego o połowę - twierdzi Sławomir Hinc, zastępca prezydenta miasta. - Już w tym roku kwotą 8 mln zł dofinansowaliśmy projekty artystyczne. Szykujemy trzecią turę podziału tych funduszy.

  Miasto ma ambicje bycia kuźnią talentów. Zamierza stworzyć artystom dobre warunki do tworzenia i możliwości zaprezentowania swoich dokonań. Pierwsze kroki w tym kierunku już poczyniono. Do września ma powstać na terenie Starej Gazowni pawilon wystawowy. Znajdzie się w nim miejsce, m.in. na galerię, salę wielofunkcyjną (koncerty, spektakle teatralne).

  - Artystom trzeba również zapewnić przestrzeń do tworzenia i rozwoju - mówi Hinc. - Pracujemy nad formułą przejmowania od Zarządu Komunalnych Zasobów Mieszkaniowych budynków, w których instytucje kultury mogłyby wynajmować lokale po preferencyjnych stawkach.
  Zarządzałaby nimi Estrada Poznańska. Na pierwszy ogień pójdzie Dom Tramwajarza. Będzie tutaj mieścić się siedziba Orkiestry Miasta Poznania oraz kino Malta. Robert Dorna, kierownik kina zapewnia, że wszystko jest na dobrej drodze. Podobnie działający przy MPK muzycy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZAK

  ZAK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  ... a potem ZAK ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo