Awaryjne rządowe maszyny

  Awaryjne rządowe maszyny

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dwa samoloty Tu-154M były do dziś używane przez najwyższe władze Polski. Jeden z nich wcielono do 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w 1990 roku, drugi - cztery lata później. W 1993 roku samoloty tego typu wycofano ostatecznie z linii LOTu.
  O problemach z rządowymi samolotami wiedzieli wszyscy. Wymagały częstych remontów i doraźnych napraw. Samolot, którym leciał dziś prezydent, był remontowany kilka miesięcy temu. Drugi z Tupolewów znajduje się obecnie w zakładzie remontowym w Samarze na obowiązkowym, generalnym przeglądzie, który każda maszyna musi przejść co pięć lat.

  Oprócz dwóch Tulopewów 154M, 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego posiada kilka innych maszyn: cztery Jak-40 oraz trzy M-28 Bryza oraz śmigłowce: sześć Mi-8, pięć W-3 Sokół i jeden Bell 412 hp. Spośród krajów byłego bloku wschodniego starych, poradzieckich samolotów używają oprócz Polski jeszcze tylko władze Bułgarii i Białorusi.


  Do tej pory najgłośniejszym wypadkiem było awaryjne lądowanie śmigłowca Mi-8 z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie. W grudniu 2003 roku śmigłowiec rozbił się po awarii obu silników w pobliżu Piaseczna. Leszek Miller trafił do szpitala.

  Dwa lata temu awaria uziemiła Tu-154 w Mongolii. Lech Kaczyński, który spieszył się do Japonii na spotkanie z cesarzem, musiał lecieć z Ułan Bator wynajętym mongolskim samolotem.

  W 2005 r. poważna usterka wymagała sprowadzenia techników do Kabulu, gdzie z oficjalną wizytą przebywał minister obrony narodowej.

  W 2004 roku z silnika Tu-154, którym premier Marek Belka leciał na szczyt Azja-Europa do Wietnamu, zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Nasza delegacja poleciała doleciała do Hanoi samolotem chińskich linii lotniczych. Nieprzyjemny epizod z rządowymi samolotami miała też była marszałek Senatu Alicja Grześkowiak. W 1999 roku awaryjnie wylądowała na pustyni w Arabii Saudyjskiej.

  Źródło: TVPinfo

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kurs uwodzenia

  karolkabb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 32

  Uwodzenie nie dla każdego jest łatwe i przyjemne, jeśli macie z tym problemy polecam wam skorzystanie z kursu uwodzenia prowadzonego przez sprawdzoną, mającą dobre opinie i recenzje szkołę,...rozwiń całość

  Uwodzenie nie dla każdego jest łatwe i przyjemne, jeśli macie z tym problemy polecam wam skorzystanie z kursu uwodzenia prowadzonego przez sprawdzoną, mającą dobre opinie i recenzje szkołę, mianowicie Wyższą Szkołę Uwodzenia, Wywierania Wpływu i Rozwoju Wewnętrznego. Ich kurs odmienił moje życie, sprawił, że uwodzenie stało się dla mnie czymś naturalnym, a zwrócenie na siebie uwagi mężczyzny nie jest dla mnie żadnym problemem. Polecam wam moi drodzy te szkolenia jeśli chcecie aby wasze relacje z płcią przeciwną nabrały rumieńców ;) Samo szkolenie to czysta przyjemność, atmosfera jak na przyjęciu u starych znajomych, naprawdę rewelacja :) www.wyzszaszkolauwodzenia.plzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Samolot moze latac 40 lat

  andy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 61 / 60

  20 letni samolot to nie jest jeszcze stary.
  Elementy które się zużywają są wymieniane w krótszych odstepach czasu.
  Widziałem kiedyś film z remontu 30 letnich Boeningów gdzie wymienia się nawet...rozwiń całość

  20 letni samolot to nie jest jeszcze stary.
  Elementy które się zużywają są wymieniane w krótszych odstepach czasu.
  Widziałem kiedyś film z remontu 30 letnich Boeningów gdzie wymienia się nawet okna.
  Korpus jest praktycznie niezniszczalny.
  Czepianie się samolotu że już w 199r roku gdy miał 9 lat t miał awarie też jest śmieszne.Samoloty mają bardzo często awarie ale nie mówi się o tym pasażerom aby bo by się bali latać.
  Większość systemów jest zdublowanych , ma oddzielne zasilania i kable położone różna drogą aby usterka mechaniczna samolotu nie zakłóciła pracy obu systemów.
  Kadłub jest sprawdzany ultradźwiękami czy nie ma mikropęknięć.Silnik może stanąć nawet nowy, a piloci woskowi wiedza jak często awaryjnie odpalają silnik w powietrzu.
  Samolot zaledwie kilka miesięcy temu miał przegląd.
  Przy okazji był zmodernizowany .
  To zwykłe czepialstwo


  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Casa była nowa.

  _JaC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 34

  A przyczyny wydają się podobne.
  Poczekajmy kilka dni na fakty.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo