Sprawa Ziętary do prokuratora generalnego

  Sprawa Ziętary do prokuratora generalnego

  KMK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Komitet Społeczny "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary" wystąpił do prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta z apelem o przekazania sprawy zabójstwa poznańskiego dziennikarza do prokuratury spoza Wielkopolski.


  W uzasadnieniu apelu wskazano kilkanaście rażących błędów i zaniedbań poznańskich organów ścigania.

  Poznańskie środowiska dziennikarskie i znajomi uprowadzonego zabiegają o przeniesienie śledztwa od 2008 roku, a od 1994 roku starał się o to ojciec dziennikarza (nieżyjący już). Działania zmierzające do tego deklarowali ministrowie sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkal-ski i Andrzej Czuma, ale ich następca, Krzysztof Kwiatkowski nie odpowiedział nawet na skierowane do niego pismo. Od 1 kwietnia br. prokurator generalny jest już niezależny do ministerstwa sprawiedliwości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozszerzyć apel

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  Dobrze że powstał Komitet Społeczny do wyjaśnienia tej sprawy. Jeśli do apelu włączyliby się poznańscy politycy, naukowcy - to z pewnością przyczyni się to do przyspieszenia prac prokuratury.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo