Poczucie zachwiania

  Poczucie zachwiania

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kradzież jest przestępstwem, sprzedaż kradzionego przedmiotu i bezczeszczenie grobów także. Jasna jest też ustawa o ochronie zabytków. Tyle że w zderzeniu z życiem paragrafy stają się tylko słowami na papierze, a poczucie, że żyjemy w państwie prawa, ulega zachwianiu.
  Nie mogę pojąć, czym kierowała się prokuratura, zwracając pochodzącą z rabunku żołnierskiej mogiły, zabytkową gąsienicę czołgu osobie, która chciała zarobić 16 tys. zł na jej sprzedaży. Nawet gdyby brakowało dowodów, że sprzedający jest złodziejem, to bez wątpienia handlując nienależącym do niego zabytkiem, złamał prawo. Mimo to w majestacie prawa sprezentowano mu kradziony przedmiot.

  Tymczasem w ubiegłym miesiącu w Zamościu skazano na grzywnę kobietę za próbę wysłania wnuczce za granicę kupionych na aukcji dwóch skrzypiec, które z racji wieku są zabytkami. Czyżby w Zamościu obowiązywało inne prawo niż w Poznaniu? Jeśli tak, to wyjeżdżam do Zamościa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poprawiajmy się !

  p.ż. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  Ja wiem,że młodzi dziennikarze nie mieli wychowania muzycznego i plastyki w szkole podstawowej.Dlatego bez szczególnego wyrzutu proszę zamienic "dwóch skrzypiec" na DWOJE SKRZYPIEC.I proponuję...rozwiń całość

  Ja wiem,że młodzi dziennikarze nie mieli wychowania muzycznego i plastyki w szkole podstawowej.Dlatego bez szczególnego wyrzutu proszę zamienic "dwóch skrzypiec" na DWOJE SKRZYPIEC.I proponuję czytać KOSTĘ, dzięki któremu wiemy, czym rózni się np.kornet od trąbki a akordeon od bandoneonu.Pozdrawiam !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo