Przedsiębiorczość: Doradzą studentom, jak otwierać i...

  Przedsiębiorczość: Doradzą studentom, jak otwierać i prowadzić biznes

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  O otwieraniu firm przez studentów rozmawiać będą młodzi przedsiębiorcy podczas VI Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w dniach 19-22 kwietnia. Wezmą w nich udział nie tylko studenci czy wykładowcy, ale również przedstawiciele instytucji wspierających przedsiębiorczość akademicką.
  Cztery dni imprezy mają przekonać studentów, że ich rówieśnikom udało się otworzyć własne firmy, które dobrze prosperują. Przedstawiciele InQbatora zaprezentują ponadto, na jakie ułatwienia mogą liczyć przedsiębiorczy i kreatywni studenci. Pierwszego dnia w Sali Lubrańskiego UAM (ul. Wieniawskiego 1), będzie prowadzony panel o tym, jak nauczać przedsiębiorczości. Dla humanistów przygotowano m.in. odbywający się drugiego dnia warsztat z konstruowania biznesplanu, który rozpocznie się w południe w gmachu Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.

  Kolejne dni przebiegną pod hasłami "ASP: sztuka - nauka - projektowanie: business" oraz "Załóż firmę, nie płać ZUS-u".
  O ile trzeci dzień poświęcony designowi przeznaczony jest raczej dla artystów, o tyle każdy myślący poważnie o własnej działalności powinien wiedzieć, jak być kreatywnym przedsiębiorcą, jak stworzyć i rozkręcić własny biznes. Tym zagadnieniom poświęcone warsztaty zakończą VI Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Na nie z kolei zaprasza Politechnika Poznańska.

  - Przykład młodych przedsiębiorców, którzy podczas Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej prezentują swoje doświadczenia związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy na wielu studentów podziałał inspirująco. Dzięki szkoleniom, które towarzyszą imprezie każdy, bez względu na kierunek studiów, może przekonać się, że własny biznes jest kuszącą alternatywą dla pracy na etacie - mówi Anna Tórz, Kierownik InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

  Aby uczestniczyć w warsztatach, należy się zarejestrować. Będzie to możliwe od 8 kwietnia na stronie www.pdpa.pl. Tam można znaleźć także pełny program wydarzeń. Organizatorami imprezy są INQbator, Miasto Poznań, UCIIT i PAIP.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo