Sąd: Skazani po bijatyce. Na ławie pasierb jurorki "Tańca z...

  Sąd: Skazani po bijatyce. Na ławie pasierb jurorki "Tańca z gwiazdami"

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański Sąd Okręgowy skazał pięciu młodych mieszkańców Piły za udział w bójce przy dworcu PKP. Jeden z jej uczestników, 27-letni Krzysztof B., zmarł w szpitalu. Zabiły go kopniaki w głowę.
  Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę, 23 sierpnia ubiegłego roku, kiedy koło sklepu Orient spotkały się dwie grupki młodych, nietrzeźwych ludzi. Doszło do bijatyki. Kto ją sprowokował - nie wiadomo. Jedni obciążali drugich. Bójkę przerwał pracownik sklepu, który kijem rozpędził młodych ludzi, zanim dotarli wezwani telefonicznie na pomoc starsi bracia, biegli w sztukach walki.

  Proces oskarżonych o śmiertelne pobicie Krzysztofa B. rozpoczął się 20 stycznia. Młodzi ludzie przyznali się do winy. Niektórzy - w części. Poznański sąd czterem oskarżonym zawiesił na 5 lat wykonanie kar więzienia: roku i 10 miesięcy dla Mateusza Sz. i Kamila B. oraz 2 lat dla Jakuba O. i Mateusza K. Mają też wpłacić po 8 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Sióstr Serafitek z ulicy św. Rocha w Poznaniu i pod kuratorskim dozorem kontynuować naukę. Tego obowiązku nie ma Dawid S., który jako jedyny trafi do celi z wyrokiem 2 lat i 8 miesięcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo