Buk: Wyjaśnią sprawę niepełnosprawnego Michała

  Buk: Wyjaśnią sprawę niepełnosprawnego Michała

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Burmistrz Buku Stanisław Filipiak tuż po publikacji 29 marca w "Polsce Głosie Wielkopolskim" pierwszego tekstu dotyczącego sytuacji niepełnosprawnego Michała Szymanowicza z Wielkiejwsi obiecał nam, że jeszcze przed świętami zostaną podjęte pierwsze decyzje w sprawie przyznania chłopakowi pomocy. Tak też się stało.
  Pierwszym krokiem urzędników jest zapewnienie Michałowi psychologa. Jest ona szczególnie potrzebna, gdyż chłopak dwa tygodnie temu wyskoczył z okna. - Michałowi będzie udzielona pomoc psychologa prawdopodobnie z gminnego ośrodka - deklaruje Stanisław Filipiak.

  Burmistrz wskazuje, że rodzina przekracza dochóduprawniający ją do przyznania pomocy społecznej. Jednakże Szymanowiczom nigdy nie zależało na pomocy finansowej. Chcą oni, aby Michał mógł brać udział w warsztatach terapii zajęciowej, które pomagają niepełnosprawnemu chłopakowi.

  Pojawiają się też szanse nawyjaśnienie incydentu, który wydarzył się przed dwoma laty i był dla burmistrza podstawą do cofnięcia zgody na dojazdy do Poznania 26-letniego Michała na zajęcia razem z niepełnosprawnymi dziećmi z Buku. Burmistrz deklaruje, że ma dokumenty, z których wynika, że Michał się obnażył. - Burmistrz wie o tym tylko z opowieści, a to jest potężne oskarżenie i chcielibyśmy, żeby sprawa została wreszcie po dwóch latach od zajścia wyjaśniona - mówi Czesław Szymanowicz. Okazuje się, że także ze strony burmistrza jest wola wyjaśnienia incydentu. Szczegóły mamy poznać w najbliższych dniach.

  Do rodziny dotarła również pomoc przekazana przez naszą czytelniczkę.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyjaśnienie po dwóch latach ?!?!?

  buk moje miasto (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  burmistrz ma jakieś dokumenty, dleczego tego rzetelnie nie wyjaśnił 2 lata temu, od czego jest pan burmistrz, wolał sprawę jak zwykle przespać, jakaś dziecinada

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo