Gorzów Wielkopolski: Poznańscy strażacy przeszukują zawalony...

  Gorzów Wielkopolski: Poznańscy strażacy przeszukują zawalony budynek

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańscy strażacy wraz z psami pojechali do Gorzowa, gdzie zawalił się trzykondygnacyjny budynek. Przed laty mieścił się w nim szpital. W ostatnim czasie schronienie znajdowali tam bezdomni. Właśnie dlatego dowódca gorzowskich oddziałów zadecydował o wezwaniu specjalistycznej grupy ratowniczej z Poznania.
  - Około godz. 10.00 zawaleniu uległ jeden z budynków w kompleksie po szpitalnym. Ponieważ stropy były drewniane, budynek zawalił się od dachu po piwnice - mówi kpt Dariusz Żołądziejewski, rzecznik KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

  W gronie dwunastu strażaków z Poznania jest między innymi st. strażak Marcin Ratajczak, który uczestniczył w akcji ratowniczej na Haiti. Do Gorzowa pojechał wraz z psem Bilasem, który ma za sobą haitańską akcję. Strażakom towarzyszą jeszcze trzy inne psy do poszukiwań ludzi przysypanych gruzami.

  Jest wśród nich też pies Ulfis, którego opiekunem jest kpt. Bartosz Tunia. Obydwaj byli przygotowywani do wyjazdu na Haiti.

  Wyjechały ponadto dwa samochody ze specjalistycznym sprzętem - geofonem oraz kamerą wziernikową. W czasie akcji poszukiwawczej ich bazą będzie specjalistyczny kontener jaki również zabrali ze sobą. Dowódcą grupy jest kpt. Tomasz Krajnik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo