Poznań: Już niedługo zacznie się bój z gryzoniami

  Poznań: Już niedługo zacznie się bój z gryzoniami

  JAN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jak co roku, w kwietniu przeprowadzana jest w Poznaniu obowiązkowa deratyzacja. Tym razem jej początek wyznaczono na 19 kwietnia. Walka ze szczurami i myszami trwać będzie do 7 maja. Obowiązek wyłożenia trutki spoczywa na właścicielach nieruchomości, administratorach, przede wszystkim jednak na dozorcach.
  Do zwalczania gryzoni należy używać trutek zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia lub posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

  Deratyzacja jest obowiązkowa, zaś sprawdzeniem czy wszyscy wyłożyli trutkę zajmą się miejscy strażnicy i pracownicy sanepidu. W roku ubiegłym municypalni skontrolowali 3013 obiektów, w tym ponad 800 posesji prywatnych i ponad 11oo nieruchomości spółdzielczych. Efektem było wiele pouczeń i 49 mandatów.

  Jeśli ktoś ma wątpliwości, jaką trutkę zastosować, lub jaką firmę deratyzacyjną wybrać może skonsultować się z pracownikami wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej tel. 61 878 55 58 lub strażą miejską tel. 986. Obie te jednostki dysponują pełną listą firm i specyfików zwalczających gryzonie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo