Gniezno: "Matejko" teraz w lepszym świetle

  Gniezno: "Matejko" teraz w lepszym świetle

  Iza Budzyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zbigniew Łykowski i Zbigniew Pluta, którzy od prawie roku malowali kopię "Bitwy pod Grunwaldem" Jana Matejki w garażu, będą kończyć obraz w hali jednej z firm na terenie byłej garbarni. Do załadowania 10-metrowego płótna na samochód, potrzeba było aż sześciu ludzi.

  - Teraz będziemy mieli właściwą perspektywę, światło, odległość od obrazu - mówi Zbigniew Pluta, zawodowy plastyk. W garażu dalej pracować już się na tym etapie nie dało.

  Jak mówi Z. Pluta, najważniejsze w całym przedsięwzięciu jest zachowanie ducha malarstwa Matejki.
  - Ci panowie namówili mnie, przekonali, że są w stanie namalować takie dzieło, więc przystałem na to i zacząłem wspierać - mówi Jarosław Siwka, właściciel firmy Pol-Skór, do którego należy miejsce, gdzie został przewieziony obraz. Jeszcze zanim podzielił się z pasjonatami miejscem, pomagał im kupując farby.

  Panowie mają nadzieję dokończyć obraz do połowy czerwca, a potem przewieźć go na pola Grunwaldu na 600. rocznicę bitwy z Krzyżakami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo