Gniezno: Więźniowie będą sprzątać miasto

  Gniezno: Więźniowie będą sprzątać miasto

  ib

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Skazani z Zakładu Karnego w Gębarzewie pod Gnieznem - na mocy parafowanej właśnie umowy - będą pracować za darmo przy wiosennym sprzątaniu ulic pierwszej stolicy Polski

  Zpoczątkiem tygodnia trzech więźniów z Zakładu Karnego w Gębarzewie zaczęło pracę przy wiosennym sprzątaniu miasta. Docelowo, jeśli się sprawdzą, może być ich nawet dwudziestu.
  W poniedziałek stosowną umowę w tej sprawie podpisali prezydent Gniezna Jacek Kowalski i Robert Jóźwiak, dyrektor Zakładu Karnego w Gębarzewie. Więźniowie pracują za darmo, miasto zapewnia im narzędzia i ubrania robocze, które są na wyposażeniu gnieźnieńskiej palmiarni.

  - Będą to przede wszystkim więźniowie z zakładu półotwartego, nie będzie wśród pracujących skazanych za "poważniejsze" przestępstwa - uspokaja Robert Jóźwiak.

  Jak dodaje, kontakt ze światem zewnętrznym dla skazanych jest pewną nagrodą i motywacją, pokaże im to też, że mogą zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. Wielu z osadzonych w Gębarzewie pochodzi z Gniezna i okolic, więc ten kontakt jest dla nich ważny.
  - Skazani odbywają karę w dobrych warunkach, więc przychodzi czas, by spłacić to, co społeczeństwo dla nich zrobiło - dodaje R. Jóźwiak.

  Front robót obejmujący ulice i parki dla więźniów opracował wydział ochrony środowiska Urzędu Miejskiego. Prezydent Gniezna przyznaje, że na umowie skorzystają obie strony. Jeśli sprawdzą się ci, którzy już w Gnieźnie pracują, zatrudniona przy pozimowych porządkach zostanie cała dwudziestka więźniów - to maksymalna liczba, które może pracować na rzecz miasta według przewidywań podpisanej u-mowy.

  W ubiegłym roku więźniowie z Gębarzewa wypracowali na rzecz różnych instytucji 20 tysięcy godzin. Wartość tej pracy to około 100 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo