Środa Wlkp: Wzrosły opłaty za wodę

  Środa Wlkp: Wzrosły opłaty za wodę

  Eliza Mączka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O 1 kwietnia średzianie płacą więcej za wodę i ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji w Środzie Wielkopolskiej informuje, że taryfa dla 1 m3 pobranej wody obecnie wynosi 2,60 zł plus VAT . Z kolei oplata za wprowadzenie ścieków do urządzeń kanalizacji sanitarnej to 4,90 zł plus VAT.
  Zatwierdzono również nowe opłaty za wodomierze: 3 zł plus VAT za wodomierz do średnicy 20 mm, 10 zł plus VAT (21mm - 39mm) oraz 30 zł za wodomierz o średnicy powyżej 40 mm.
  W związku z coroczną podwyżką wody, mieszkańcy wyrażają swoje niezadowolenie. - Jestem pewna, że tutaj nie chodzi o same koszty, jakie ponoszą wodociągi. Po prostu tak jest wszędzie, że jedni muszą więcej płacić, by inni mogli więcej zarabiać - mówi pani Maria ze Środy Wielkopolskiej.

  Na podwyżki wody przez MPECiK, wpływ miało kilka pozycji, w tym m. in. właśnie utrzymanie pracowników. Zmiany taryf zostały jednak pozytywnie zweryfikowane przez Wojciecha Ziętkowskiego, burmistrza Środy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo