Kalisz: Z wiosną przyspieszyły budowy dróg

  Kalisz: Z wiosną przyspieszyły budowy dróg

  DK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gdy tylko zelżał mróz i stopniały śniegi ruszyła pełną parą budowa II odcinka Trasy Bursztynowej, największej w ostatnich latach inwestycji drogowej w Kaliszu.
  W ubiegłym tygodniu wykonawca rozpoczął przebudowę skrzyżowania ul. Kresowej z Trasą Bursztynową na rondo. Na budowanym odcinku arterii od ul. Częstochowskiej w kierunku ul. Dworcowej trwają roboty ziemne oraz usuwane są kolizje z istniejącą infrastrukturą.

  W marcu wznowiono prace przy remoncie ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Łódzkiej do al. Gen. Sikorskiego oraz samej alei. Koniec remontu przewidziano na połowę kwietnia.


  W kwietniu mają być także gotowe ulice, które ujęto w programie budowy dróg osiedlowych. Do połowy kwietnia ma zakończyć się przebudowa ul. Potulnej w dzielnicy Szczypiorno. Natomiast do końca kwietnia przebudowane zostaną ulice Raciborskiego i Kopernickiego na osiedlu Miła oraz ulice Izerska i Szrenicka na osiedlu Zagorzynek.

  Największy kompleks nowo budowanych dróg osiedlowych powstaje na Starym Mieście. Do końca kwietnia ma tam zakończyć się budowa ulic: Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka, Mieszka I, Władysława Jagiełły oraz Bolesława Krzywoustego i Stefana Batorego.

  Ostatnio prezydent Kalisza obwieścił także dobrą wiadomość dla kierowców, którzy codziennie stoją w gigantycznych korkach na moście w Piwonicach, z powodu obowiązującego tam ruchu wahadłowego. Minister Finansów przyznał bowiem naszemu miastu 3 mln 998 tysięcy złotych z ogólnej subwencji, z przeznaczeniem na przebudowę tego mostu. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przebudowa mostu Księżnej Jolanty w Piwonicach ma zakończyć się w połowie listopada tego roku.

  W kwietniu mają zostać także ukończone prace projektowe na trzy kolejne duże budowy. Jeden z projektów dotyczy budowy połączenia dróg krajowych na odcinku od ul. Godebskiego do ul. Łódzkiej. Ponadto projektowane jest połączenie ul. Hanki Sawickiej z ul. Dobrzecką.

  Opracowywana jest także dokumentacja projektowa dla mostu na rzece Swędrni i modernizacji ul. Łódzkiej na odcinku od mostu do granic miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo