Głos Rock Festiwal: Norweski art rock i polski rap-metal

  Głos Rock Festiwal: Norweski art rock i polski rap-metal

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kwietniowe propozycje organizowanego wspólnie przez Agencję Ranus i naszą redakcję cyklu "Głos Rock Festiwal" spodobają się tym fanom, którzy lubią rocka... z dodatkami.
  Gazpacho kojarzą się z Hiszpanią (tak nazywa się zupa, będąca znakiem firmowym iberyjskiej kuchni), ale ojczyzną sekstetu, który zobaczymy 18 kwietnia w Blue Note, jest Norwegia. Zespół z Oslo założyli przed 14 laty Jon-Arne Vilbo (gitara) i Thomas Andersen (instr. klawiszowe, programowanie). Dołączył do nich wokalista Jan-Henrik Ohme, a obecnie skład tworzą jeszcze Mikael Kromer (skrzypce, gitara, programowanie), Robert R. Johansen (perkusja) i Kristian Torp (bas).

  Poza granicami Skandynawii zaistnieli z własnymi kompozycjami dopiero niedawno, za sprawą udanego i frapującego albumu "Tick Tock", którego literacką inspiracją stało się opowiadanie Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Ziemia, planeta ludzi". Ciekawe, zwłaszcza jak na zespół, który zaczynał od kopiowania Marillion...

  Do naszego cyklu dołączył także występ wykonawcy, którego szeroko przedstawiać nie trzeba - 30 kwietnia w Eskulapie Kazik Staszewski przypomni o swoich ciągotach do dalekich od Kultu światów rapowego szybkogadania i metalowego riffowania. Reaktywowany ponad rok temu Kazik Na Żywo to ciągle sprawna maszyna łącząca ciężki rock z hip-hopową konwencją, a i teksty "Taty dilera" czy "Artystów" pozostały aktualne.


  Gazpacho
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78)
  niedziela 18.04, godzina 20
  bilety: 70 i 90 zł,
  (od 11.04: 90 i 110 zł)

  Kazik Na Żywo
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  piątek 30.04, godzina 20
  bilety: 50 zł,
  (od 26.04: 60 zł)
  www.ranus.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo