Alternatywny kombajn do zbierania pogodnych kur

  Alternatywny kombajn do zbierania pogodnych kur

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jedni smutni, drudzy weseli, w czwartek wieczorem grają w dwóch sąsiadujących z sobą poznańskich klubach - pisze Jacek Sobczyński.
  W najbliższy czwartek dosłownie mur w mur zagrają dwie szalenie popularne rockowe kapele. W klubie Pod Minogą zaprezentuje się po części poznański Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach (bo to właśnie w stolicy Wielkopolski mieszka lider zespołu, Marcin Zagański), z kolei w sąsiadującym klubie W Starym Kinie pojawi się szczecińska formacja Pogodno.

  Zaczęło się od pani z obuwniczego, która "miała taki ruch, że aż się jej buty rozeszły".
  Właśnie zamiłowanie do słownych, absurdalnych rymowanek stało się znakiem rozpoznawczym Pogodna. Dowodzona przez charyzmatycznego Jacka "Budynia" Szymkiewicza kapela zadebiutowała w 2000 roku albumem "Pogodno", jednak większa sława pojawiła się na horyzoncie dopiero rok później, właśnie za sprawą piosenki "Pani w obuwniczym". Do dziś uwielbiane za nieprzewidywalne koncerty Pogodno legitymuje się ośmioma płytami. Najnowsze wydawnictwo Budynia i spółki będzie nosić tytuł "Wasza Wspaniałość". Planowany termin premiery - rok 2010. Warto wspomnieć, że Budyń działa także "po godzinach" w swoim solowym projekcie Budyń i Sprawcy Rzepaku. Eksperymentujące trio pojawiło się już kilkakrotnie w Poznaniu, w tym na pierwszej edycji festiwalu Tzadik. Za każdym razem publiczność przyjmowała ich znakomicie.

  Tylko dwie płyty ("Ósme piętro" i "Lewa Strona Literki M" ) ma za to na swoim koncie zespół - bohater drugiego czwartkowego koncertu, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. Szczycąca się jedną z najbardziej absurdalnych nazw w Polsce kapela gra wbrew pozorom "na poważnie", ocierając się to o alternatywę, to ambitniejszą wersję emo rocka. Niegdysiejsi zwycięzcy prestiżowego festiwalu w Węgorzewie, dziś ciągle pozostawiają swoich fanów w oczekiwaniu na trzeci album. Według strony artystów płyta ukaże się już niebawem. Na razie Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach może już poszczycić się sporym sukcesem. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce słowo "kombajn", by pełna nazwa tego zespołu wyskoczyła jako najczęściej poszukiwane wyrażenie.


  KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH
  Pod Minogą (ul.Nowowiejskiego 8)
  czwartek, 8.04, godzina 20
  bilety: 20, 25 zł


  POGODNO
  W Starym Kinie (ul.Nowowiejskiego 8)
  czwartek, 8.04, godzina 20
  bilety: 30, 35 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo