Poznań: WORD bez kolejek, a kierowcy wybierają... odległe...

  Poznań: WORD bez kolejek, a kierowcy wybierają... odległe terminy

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zmiany zasad zdawania egzaminów na prawo jazdy miały skrócić czas oczekiwania kandydatów na kierowców. I tak się stało. Teraz jednak Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu zaczął wydłużać terminy, bo... brakuje chętnych.
  - Od początku tego roku dosyć gwałtownie zmalała liczba zdających w porównaniu z ubiegłym rokiem - mówi Mariusz Prasek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. - W niektórych dniach nawet o 40 procent, a średnio ponad 20 procent. Przyczyn spadku liczby egzaminów jest kilka. Jedną z nich była sroga zima, która przepłoszyła zdających.

  - Bardzo niskie temperatury i śnieg zalegający na ulicach powodował, że młodzi kierowcy bali się zdawać w takich warunkach - mówi Mariusz Prasek.
  - W całym kraju była podobna sytuacja. Przyjmuje się, że okres zimy wiąże się z mniejszą liczbą egzaminów. Kandydaci przesuwali terminy, bo bali się również zdawać, gdy jest ograniczona widoczność, a niektóre egzaminy w naszym ośrodku odbywają się także popołudniami.

  Druga przyczyna jest taka, że jeszcze kilka miesięcy temu kandydaci nie musieli długo czekać na przystąpienie do egzaminu. Po zmianie zasad, okres oczekiwania w najbardziej popularnej kategorii B (na samochody osobowe), wynosił średnio jeden dzień. To miało ułatwić zdawanie, kiedy nabyta na kursach wiedza i umiejętności są jeszcze świeże. Jednak wraz ze zniknięciem kolejek pojawiły się inne obawy. - Osoby, które dzwonią do nas, aby umówić się na egzamin, wybierają odległe terminy, aby jeszcze poćwiczyć.

  To sprawia, że od 6 kwietnia zmienią się godziny funkcjonowania WORD. Sytuacja wymusza także zmianę w zatrudnieniu egzaminatorów. Jest ich 63. - Przedstawiliśmy radzie pracowników i związkom propozycję podziału czasu pracy. Zapewne też część pracowników będzie zatrudniona nie na pełen etat, ale dzięki temu unikniemy zwolnień - tłumaczy dyrektor WORD.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo