Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: "Dziewiątka" wygrywa Gimnazjadę 2010

Maciej Łosiak
Zespół INEA UKS 65 AZS Poznań po wygranej w Gimnazjadzie 2010. Obok Kinga Woźniak, która miała duży wkład w wygraną, a zabrakło jej na wspólnym zdjęciu Zbigniew Kowal
Koszykarska reprezentacja Gimnazjum nr 9 odniosła kolejne sukcesy. Podopieczne Danuty Łabędzkiej zwyciężyły w mistrzostwach Wielkopolski oraz zdobyły pierwsze miejsce w Poznaniu. Zawody rozgrywane były w ramach Gimnazjady 2010, a zorganizowane zostały przez Szkolny Związek Sportowy.

W pojedynku decydującym o pierwszym miejscu w Wielkopolsce poznanianki pokonały Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Konina 67:37. Zwyciężając w turnieju finałowym, zawodniczki z "dziewiątki" zapewniły sobie tym samym awans do rozgrywek ogólnopolskich.

Najwszechstronniejszą koszykarką turnieju wybrana została Wioletta Wiśniewska (INEA UKS 65 AZS). Wcześniej akademiczki wywalczyły mistrzostwo Poznania. W decydującym meczu przekonująco zwyciężyły drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której koszykarki na co dzień reprezentują barwy MUKS Poznań. Trzecią lokatę zajęła ekipa Gimnazjum 54, kolejną uczennice Gimnazjum 12.

- Udział w Gimnazjadzie traktujemy jako etap przygotowań do najważniejszych dla nas w tym momencie rozgrywek klubowych. Jednocześnie nie przypuszczałam, że to zwycięstwo przyjdzie nam tak łatwo - powiedziała Danuta Łabędzka. - Nie byłoby tak dobrych wyników, gdyby nie wsparcie dyrektor Gimnazjum nr 9 Małgorzaty Sienkiewicz.

Warto także podkreślić pomoc, jaką młodszym zawodniczkom udziela dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 Gabriela Napierała-Walkowiak.
Obecnie zespół kadetek INEA UKS 65 AZS Poznań wywalczył awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Turniej zostanie rozegrany 23-25 kwietnia w sali przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. W zawodach obok młodych akademiczek zagrają drużyny MUKS Poznań, Kusy Szczecin i MOS Konin. W zespole prowadzonym przez Danutę Łabędzka występują zawodniczki, które powoływane są do kadry narodowej U-16: Julia Adamowicz, Daria Marciniak, Wioletta Wiśniewska i Kinga Woźniak.